E-Ticarette Dengeler Değişiyor

Morhipo ve 1V1Y işbirliğine gittiler. Dengeleri değiştirebilecek bu işbirliği ile ilgili Turkishtime dergisi Kasım sayısında yayınlanan yazıda benim paylaştığım yorumlar:

"Geçtiğimiz aylarda birkaç büyük tekstil markasının üst düzey yöneticileri ile görüşme fırsatı buldum. Hepsinin odağında e-ticaret alanına daha fazla yatırım yapmak var. Bu alanda Türkiye'de sektörü hareketlendiren çok sayıda başarılı e-ticaret platformu var ve gün geçtikçe ürün çeşitliliklerini arttırmaya, servislerini geliştirmeye odaklanıyorlar. Aynı çatı altında çok daha fazla markaya ulaşılabilmesi, bir başka deyişle seçenek zenginliği, müşteri bakış açısıyla önemli bir katma değer. Bu bağlamda değerlendirildiğinde, alanında büyük iki markanın rekabet etmek yerine güçlerini birleştirmeleri, hem müşteri deneyimi hem de sektörel katkı açısından çok olumlu bir adım. Böyle bir ortaklık, sadece ürün portföyünün genişlemesi anlamına gelmiyor, aynı zamanda tecrübe paylaşımının getireceği avantajlar da olacak diye düşünüyorum 

Burada ortaklığın iş süreçlerine, stok yönetimine ve müşteri deneyimine ne şekilde yansıtılacağı çok önemli. Ben buradan elde edilecek ivme ile diğer online alışveriş platformlarının da işbirliği yoluna gideceğini düşünüyorum."


Mustafa İÇİL

Stratejik Pazarlama Danışmanı

Mustafa İçilComment