(DigitalTalks blog sayfasında yayınlanan röportajım)

DigitalTalks olarak artık Pazar günleri dijital ekosistemimizin içinden değerli isimlerle yaptığımız röportajları yayınlamaya karar verdik. İlk konuğumuz stratejik pazarlama danışmanı Mustafa İçil.

Merhaba Mustafa Bey, 2013 yılında Google’daki görevinizden ayrıldınız. Bildiğimiz kadarı ile şu an danışmanlık ve eğitim çalışmalarını kurduğunuz şirketiniz üzerinden yürütüyorsunuz? Nasıl gidiyor bu çalışmalar? Neler yapıyorsunuz?

Google’daki Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Pazarlama Direktörü görevimden ayrıldıktan sonra söylediğiniz gibi kendi şirketimi kurdum. İÇİL Eğitim ve Danışmanlık çatısı altında, marka ve yönetim danışmanlığı veriyorum. Projelerin detayları şirketlerin ihtiyaçlarına göre şekilleniyor. Genel marka danışmanlığından, dijital ve sosyal medya stratejilerinin belirlenmesine, e-ticaret altyapısının kurulmasına, bu süreçlerde gerekli organizasyon yapılanmasına kadar farklı alanlarda şirket içi ekipler ve çalıştıkları ajanslarla stratejik rotayı çiziyor, hayata geçirmelerine, süreçleri denetlemelerine destek oluyorum. Danışmanlık çalışmalarının yanında da bu alanlarda, kurum içi etkinliklerde sunum, seminer ve eğitimler veriyorum. Yeni pazarlama yaklaşımlarını iş modellerine ve süreçlerine entegre etmek isteyen firmalar ile verimli çalışmalar yapıyoruz.

20 yıl süren profesyonel hayatınızdan sonra kendi işinizi kurmanın verdiği duygular nedir? Hissettiklerinizi paylaşabilir misiniz?

20 yıl boyunca Microsoft, Apple ve Google gibi güçlü markalar ile çalışma fırsatını yakaladım. Bu teknoloji devlerinin Türkiye’de ve Google bünyesindeyken Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde, ufak ekiplerden büyük organizasyonlara dönüş süreçlerinin içinde birebir rol aldım. Tüm bu tecrübeleri günün sonunda kendi markanızı güçlendirmek ve .....

Röportajın devamı: http://digitaltalks.org/blog/mustafa-icil-ile-pazar-sohbeti/

 

Comment